Kombi servisi, kombi arızaları ve bakım ihtiyaçları söz konusu olduğunda gerekli desteğin sağlandığı bir hizmettir. Kombiler evlerde doğal gaz kullanımını mümkün kılan cihazlardır. Bu cihazların belirli aralıklarla parçalarının değişmesi, bakımlarının yapılması gerekir. Aynı zamanda bazı arızalar da söz konusu olabilir. En sık rastlanan sorun, ısının kalorifer peteklerine ulaşmamasıdır. Bu durum özellikle kış aylarında günlük hayatı ciddi manada aksatır. Bu nedenle profesyonel bir kombi tamircisinden destek almanız gerekir.

Kombiler, evlerde ya da balkonlarda dolap içlerinde durur. Gerekli kullanma talimatlarına dikkat edilmediği takdirde arıza oluşumu kaçınılmazdır. Bu nedenle markanızın size sunduğu kullanım önerilerini göz önünde bulundurarak cihazınızı çalıştırmalısınız. Dikkat etmeniz gereken bir diğer detay ise kombi tamirini kesinlikle kendi başınıza yapmaya çalışmamaktır.

Kombi Servisi Hangi Markaları Onarır?

Kombi servisinin onardığı markalar arasında Arçelik, Vaillant, Buderus, Demirdöküm, Bosch gibi farklı seçenekler vardır. Tüm markaların tüm modellerinde meydana gelen sorunlar için firmamıza ulaşabilirsiniz. Meydana gelen sorun nihayetinde parça değişimi gerektiriyorsa en kaliteli parçalarla değişim gerçekleştirilir. Bu sayede tekrar arızayla karşılaşmadan kombinizi kullanmaya devam edebilirsiniz. Kombi tamircisi olarak uzun yıllardır hizmet veren firmamız her marka ve model konusunda yeterli tecrübeye sahiptir.

0 541 481 06 97

Kombi Servisi Hangi Arızalarda Çağrılır?

Kombi servisini çağırabileceğiniz arızalar konusunda herhangi bir sınırlama söz konusu değildir. Tüm arızalar için mutlaka profesyonel kombi servisi hizmetlerimizden yararlanmalısınız. Kombi, gayet normal şekilde çalışmasına rağmen peteklerde bir sıcaklık oluşmayabilir. Bu gibi durumlarda sorun peteklerde su birikmesinden de kaynaklanabilir. Bunun yanı sıra vanalar açık olmadığı için de böyle bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

Kombide meydana gelen sorunlardan biri de su sızıntısıdır. Bu durum normalden fazla su pompalanması durumunda olabilir. Aynı zamanda su basıncının yüksek olması da bu duruma sebebiyet verebilir. Sorun tesisat kaynaklı da yaşanabilir. Hemen kombi tamiri konusunda uzman olan ekibimizden yardım alarak sorunun nereden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Kombi normalden daha yüksek bir sesle çalışıyorsa fan motoru arızası söz konusu olabilir. Motor arızası da bu duruma yol açabilir. Daha nice arıza için kombi servisimizden destek alabilirsiniz.

Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Kombilerin önemli bir avantajı hangi arıza varsa ekranda onunla ilgili olan kodu göstermesidir. Her markanın ve modelin arıza kodu farklıdır. Örneğin, Bosch Classic Silver&Plus arıza kodları şu şekilde sıralanabilir:

  • C6: Çalışma sırasında devreye girmesi gereken prosestatın çalışmaması
  • E9: Yüksek basınç arızası
  • EA: Ateşleme sorunu olması halinde cihazınız bu şekilde uyarı verir.
  • A7: Sensör arızası

Kombi Neden Arızalanır?

Kombi arıza nedeni farklı sebeplerden ileri gelebilir. Kurulum hataları en çok karşılaşılan arıza sebeplerindendir. Su bağlantılarının yanlış yapılması gibi durumlarda sıcak suya ulaşmanız mümkün olmayabilir. Kullanıcı hataları da ciddi arızalara neden olabilir. Basınç ayarlamasının doğru yapılmaması ya da yaz-kış fonksiyonlarının hatalı kullanımı, arızaların ortaya çıkmasına neden olur.

Güç kaynağının kombi ile uyumlu olmaması da sık sık şalter atmasına ve buna bağlı olarak da kombinin bozulmasına sebep olur. Yıllık bakımların düzenli yaptırılmaması arızaların temel sebebidir. Bu nedenle kombi tamircisi firmamızdan destek alarak her yıl en az bir defa bakım yaptırmalısınız. Bu sayede her yıl daha randımanlı bir şekilde ısınma ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Kombi Servisi Fiyatları

Kombi servisi fiyatları noktasında size her zaman en uygun seçenekleri sunan firmamızdan destek alarak cihazınızı sorunsuz şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken iletişim numaralarımızdan bize ulaşmaktır. Böylece ısınma, sıcak su ihtiyaçlarınızı problemsiz şekilde karşılayabilirsiniz.